Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 54 людини

ІСТОРІЯ ЛІЦЕЮ

Дата: 4 лютого 2018 о 21:31, Оновлено 24 листопада 2021 о 09:22
Автор: Дубова Н. В.

Історія Бахмутівського ліцею

«Зроби все, щоб ти міг пишатися своєю школою, а школа – тобою»

девіз Бахмутівського ліцею

ІСТОРІЯ ТА ТРАДИЦІЇ  БАХМУТІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ

         Кожна людина має родовідне дерево, родовідну пам'ять . Місце де виріс, де батькова хата, де відбувалося твоє дитинство; школа куди ходив за наукою – усе це святе для людини завжди кличе повернутися з далеких і нелегких доріг.

         Бахмутівська школа була відкрита у 1928 році і одразу стала центром життя нашого села, центром виховної роботи, тією глибокою криницею, що напоює розумом, людяністю, духовною силою дитячі серця і с того часу ніколи не замулювалася.

 Історія нашої школи – це частка історії становлення в нашій країні народної освіти.

Відкрилася вона як початкова школа. Перші учні і учителі раділи просторим класам, великим вікнам. На той час це була грандіозна будівля. Тут проводилися вибори, селищні збори, мітинги та державні свята.

         Першим директором став Садовничий Іван Дмитрович. Він очолював нашу школу до війни. Під час війни загинув на фронті.

        Основною традицією довоєнної школи  було дати сільським дітям найкраще: міцні знання, цікаві виховні заходи та відзначання свят.

        Серед тих педагогів треба відзначити : Садовничу Антоніну Григоріївну, Лаврентьєву Анну Захаріївну, Радионенко Олександру Тихонівну. Всі вони були педагогами «з великої літери». Анна Захаріївна загинула у 1942 році. Під час бомбардування села вона піклувалася пораненими. Садовнича Антоніна Григоріївна під час війни очолювала школу, багато зробила для врятування шкільного  майна, продовжувала навчати дітей під час окупації.

лаврентьеваа               радионенко а

        Окремі строки треба присвятити Заслуженій учительці УРСР – Радионенко Олександрі Тихонівні, основним життєвим лозунгом якої був: «Діти – моє щастя, моя радість, це сенс мого життя».  ЇЇ поважали односельці за вимогливість, чуйність до учнів та людей.

         Після війни до школи прийшло нове покоління наставників: Мухін В.У.,  Малєванец О.Г.,  Долженкова О.Т.,  Мухіна Р. Я., Лисянська М.Я.

          Изображение 005

         Майже всі вони пройшли дорогами війни і, цінуючи мирний час,  з великою наснагою несли знання в той нелегкий післявоєнний час дітям.

         Изображение 008

         Нова сторінка в історії школи починається з того часу, коли в 1956 році в Бахмутівську школу прибула сімя Заболотних. Іван Григорович був призначений директором школи, а його дружина , Клавдія Іванівна, – учителем російської мови та літератури. З ініціативи нового директора були збудовані нова будівля школи, їдальня для учнів. Декілька років(1961 - 1968р.) на базі школи працювала вечірня школа, у якій  молодь набувала середню освіту.

                           Изображение 006  

Изображение 008

        

          Традицією школи цього періоду було надання дітям міцних знань. Основним лозунгом педагогів був: «Кожен урок повинен бути відкритим». Основною провідною лінією в роботі директора Заболотного І.Г. – залучити дітей до прекрасного. Виконуючи це завдання він створив дитячій хор, сам грав на скрипці і виступав з дітьми на сцені сільського клубу.

           Изображение 009

         Перегортаємо далі сторінку нашої історії. Вона починається з призначенням на пост директора Бахмутівської школи – Мухіна В.В. Це представник другого покоління учительської династії Мухіних. Початок діяльності на посту директора був відзначений відкриттям у 1989 році нової будівлі Бахмутівської середньої школи. Багато клопоту і старань було докладено, але з якою радістю ступили учні, учителя та батьки в просторі класи двоповерхової школи. Почалася нова сторінка шкільної історії.

директор  школа

        Досвідчені педагоги та молоді спеціалісти продовжували традиції попередніх учителів та започатковували нові :

-         вдосконале  викладання шкільних предметів;

-         залучення учнів до духовного багатства свого народу;

-         пошук  розробки і впровадження у виховну діяльність нових нетрадиційних форм виховної роботи;

-         використання засад народної педагогіки;

-         виховання громадян, які характеризуються глибоко осмисленою позицією.

ми  семейний

    З цією метою у школі був створений краєзнавчий музей «Світлиця» . Ініціатором створення музею була вчитель української мови та літератури Мухіна В. І. Експонати музею допомагали виховувати у учнів почуття пошани до рідного краю, спонукали вивчати історію, любити батька і матір, рідний край, Батьківщину, свій рід, звичаї та обряди. За провадження ідей народної педагогіки та етнопедагогіки Мухіна В. І. у 1986 році була відзначена почесним званням «Відмінник освіти УРСР».

м13       м15

       Роботу в цьому напрямку   проводила Говорова К.А.,  учитель початкових класів. Під її керівництвом у школі був створений колектив «Жива вода», його виконавці записували та виконували народні пісні, пісні нашого села, а також відродили бахмутівське весілля. На обласному фестивалі народної обрядовості цей колектив зайняв 2 місце.

       Кожний урок Катерини Анатоліївни  був пошуком кращих, ефективних форм навчання та виховання. У 2001 році їй присвоєно звання «Учитель вищої категорії».

       Досвідчені педагоги Журавльова Л.Г. та Сичова В.М. у 1989 році були відзначені медаллю «Ветеран праці».

       У травні 1998 році наша школа відзначила свій 70-річний ювілей. До Бахмутівської Альма - матері  завітали представники багатьох поколінь школи не тільки нашого села, але й різних містечок та великих міст. Свято почалося в стінах школи, а продовжилося в сільському будинку культури великим концертом, в якому приймали участь учні від 6 до70 років. Ця подія залишила яскравий слід в історії нашої школи.

        Зараз нам 82 роки. За час існування школи плідна праця вчителів дала путівку в життя:

      - орденоносцям: Долженковій О.А., Журавльовій  В.Д., Жиліній  О.Є. (нагороджені Орденом Леніна);

       -  шкільним  медалістам: Сичовій Інні, Лєсніковій  Людмилі, Григорову Андрію, Матушкіну Володимиру, Посмитній Вікторіії.

        - офіцерам, які воювали  в «гарячих точках»: Кудінову Анатолію Олексійовичу, який  пройшов  Афганістан і Чечню, Гречишкіну Володимиру Івановичу , який побував у Вєтнамі.

        - воїнам – інтернаціоналістам: Косінову Миколі, Мазко Сергію та Євгену, Лєсніков Олександру.

  Гідно працюють на бахмутівських полях наші фермери – Мухін А.М. та Мухін А.В., головним бухгалтером Луганського управління «Облгаз» працює Смолякова Т.І. Головним бухгалтером Райгородського Міжрайгаза – Смолякова О.І. Відділ по туризму та зовнішнім зв’язкам при адміністрації очолює Сичова І.М., методистом ЛАВС  ім.. Дидоренка Е.  Лєснікова Л.М.

       Відстоюють інтереси нашого села районні депутати, наші випускники Сичов М.В. та Мухін А.М. і багато інших.

       Спираючись на досвід попередніх поколінь, працюючі вчителі,  значна частина яких  є випускниками Бахмутівської школи, продовжують розвивати освітні традиції.

    Ми доглядаємо братські могили та могили загиблих солдат на території сіл Бахмутівка, Царівка, Михайлівка. Широко відзначаємо день Перемоги.

    DSC03851       DSC03835

Наша школа є осередком культури. Всі мешканці села приходять к нам на Новорічні свята, Осінній бал, день Захисника Вітчизни, 8 березня, День матері, свято Останнього дзвоника та Випускний бал.

Вшановуємо пам'ять загиблих під час голодомору.

Стало традицією проводити місячники та тижні народознавства за участю народних  умільців села.

Регулярно проводяться літературно –музичні вітальні, куди ми запрошуємо «цікавих людей» нашого регіону.

г13  голодомор

Дбаючи про здоров’я учнів ми проводимо Дні здоров’я  (2-чи на рік),спортивні змагання.

    Багато років в школі діє секція вільної боротьби,  якою керує Сичов М.В. Ми пишаємося переможцями чемпіонату України. Копиловою К., і Копиловою А., обласних змагань Сичовим О.

DSC02007   DSC02349

       Зараз у школі працює колектив професіоналів особистостей які здатні своїми знаннями та культурою спонукати учнів до творчості й запалити в душі кожної дитини вогник знань. Це 18 учителів та лаборант і бібліотекар.

1997 рік – педагогічний колектив розпочинає працювати над науково-методичною проблемою «Ідея життєтворчості». У школі навчається  учні , працює 18 педагогів.

1991 рік – створення краєзнавчого куточка «Світлиця».

 1992 -  створення шкільного парламенту

 1994  - Дитяча країна «Затейники интересных дел»

2006 рік – створення дитячої обласної  організації ЛУГАРІ 
2008 рік – педагогічний колектив працює над  провідною методичною ідеєю «Розвиток творчої діяльності учнів на уроках та в позаурочний час на підставі особистісно  зорієнтованого навчання з широким використанням інтерактивних технологій».

2009 рік – педагогічний колектив працює над  провідною виховною  ідеєю «Громадянське виховання».

2009 рік – створення музейної кімнати «Світлиця».
2009 рік – оформлення виставки кращих робіт учнів з  у коридорах школи.
2009 рік –  у навчальному закладі вводиться рейтингова система при підведенні підсумків навчальної діяльності учнів за семестр та рік. 

2010 рік – створення дитячої організації РУУШ (республіка учнівського управління школою).

2010 рік - державна атестація закладу

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.